کابینت آلمان بیانیه آمریکا اوباما دوشنبه

کابینت: آلمان بیانیه آمریکا اوباما دوشنبه آمریکایی دانشجویان میشل اوباما باراک اوباما دونالد ترامپ ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار بین الملل تهدیدهای موشکی ترامپ، مشاورانش را غافلگیر کرد / سی.ان.ان

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: ما گزینه هایی در اختیار داریم و همه گزینه ها همچنان روی میز هست. تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است. 

تهدیدهای موشکی ترامپ، مشاورانش را غافلگیر کرد / سی.ان.ان

سی.ان.ان: تهدیدهای موشکی ترامپ، مشاورانش را غافلگیر کرد

عبارات مهم : روسیه

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: ما گزینه هایی در اختیار داریم و همه گزینه ها همچنان روی میز هست. تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده هست.

سی.ان.ان در تارنمای خود نوشت، توییت های ترامپ در حالی است که کاخ سفید اعلام کرد، هنوز تصمیم نهایی در مورد پاسخ دادن به حمله شیمیایی اخیر در سوریه اتخاذ نشده است.

به گزارش ایرنا، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: ما گزینه هایی در اختیار داریم و همه گزینه ها همچنان روی میز هست. تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است.

تهدیدهای موشکی ترامپ، مشاورانش را غافلگیر کرد / سی.ان.ان

به گفته مشاوران ارشد دولت آمریکا، مقام های ارشد نظامی بعدازظهر چهارشنبه در کاخ سفید بودند تا راجع به گزینه های مربوط به سوریه بحث کنند. «جیمز متیس» وزیر دفاع و «جوزف دانفورد» مدیر ستاد یکسان ارتش آمریکا اندکی بعد از ساعت یک بعدازظهر به وقت محلی وارد کاخ سفید شدند و دو ساعت بعد آنجا را ترک کردند.

سارا سندرز گفت که «مایک پنس» معاون مدیر جمهوری آمریکا ریاست جلسه شورای امنیت ملی آمریکا را جهت بحث در مورد سوریه بر عهده داشت. ولی جلسه بعد از آن برگزار شد که ترامپ پیشتر از حمله موشکی به سوریه سخن گفته بود.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: ما گزینه هایی در اختیار داریم و همه گزینه ها همچنان روی میز هست. تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است. 

ترامپ توییت کرد: روسیه وعده می دهد موشک های شلیک شده است به سمت سوریه را ساقط می کند. روسیه آماده باش، لیکن موشک های دقیق، خوب و هوشمند می آیند.

ترامپ در توییت دیگری که لحن آن متفاوت و ملایم تر از توییت قبلی بود، نوشت: روابط ما با روسیه، در حال حاضر بدتر از هر وقت دیگری از جمله در دوره جنگ سرد هست. هیچ دلیلی جهت این مساله وجود ندارد. روسیه به ما نیاز دارد تا به اقتصادش کمک کنیم، امری که انجام آن بسیار ساده است و ما نیز به همه کشورها جهت همکاری با هم نیاز داریم. مسابقه تسلیحاتی را متوقف کنید.

ترامپ وقت و اهداف احتمالی حمله را مشخص نکرد. ولی توییت های وی نشان می دهد که قصد دارد در ارتباط با حمله شیمیایی ادعایی در «دوما» سوریه دست به کارها تلافی جویانه بزند.

تهدیدهای موشکی ترامپ، مشاورانش را غافلگیر کرد / سی.ان.ان

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که حمله موشکی تنها گزینه ترامپ نیست. وی افزود: این فقط یکی از گزینه هاست.

اما این به معنای آن نیست که این تنها گزینه یا تنها چیزی است که مدیر جمهوری شاید انجام بدهد یا ندهد.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: ما گزینه هایی در اختیار داریم و همه گزینه ها همچنان روی میز هست. تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است. 

ترامپ در حال مشاوره های فشرده با شرکای آمریکایی به خاص امانوئل مکرون مدیر جمهوری فرانسه و «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در مورد پاسخ هماهنگ به حمله شیمیایی در سوریه است.

به گفته مقام های آگاه، ولی سران این کشورها هنوز به توافقی قطعی در مورد وسعت و وقت این پاسخ نرسیده اند. این احتمال وجود دارد که حملات تا آخرهای هفته (شنبه یا یکشنبه آینده) انجام نشود.

تهدیدهای موشکی ترامپ، مشاورانش را غافلگیر کرد / سی.ان.ان

مقام های آمریکایی اعتقاد هستند که در صورت تلاش نخست وزیر انگلیس جهت دریافت مجوز پارلمان جهت حمله ممکن است که توانایی ترزا می را جهت پیوستن به یک تلاش هماهنگ علیه سوریه کم کردن دهد.

این در حالی است که مقام های آگاه می گویند که ترامپ همتایان خود را تحت فشار قرار داده است تا فورا گام های مهم را در مورد این مساله بردارند.

مقام های آمریکایی چند روز پیش اعلام کردند که فقدان شواهد متقن در خصوص حمله شیمیایی در سوریه، ترزا می را در مورد حمله بسیار زودهنگام به آن کشور دلواپس کرده هست. ولی وی روز چهارشنبه مدعی شد که «همه شواهد» حاکی است که دمشق مسئول حمله شیمیایی در دوما است.

به نظر می رسد که فرانسه نقش برجسته تری دارد. مکرون جهت شروع حمله نیازی به تایید پارلمان ندارد.

به نوشته سی.ان.ان، در حالی که ترامپ اعتقاد است که دمشق مسئول حمله دوما هست، ناظران تقلا می کنند که به محل این حمله دسترسی پیدا کنند ولی نه آمریکا و نه متحدانش نتوانسته اند شواهدی موثقی در مورد این اتفاق ارائه دهند.

سارا سندرز سوریه و روسیه را عامل این حمله دانسته هست. ولی متیس به خبرنگاران گفت که آمریکا «همچنان در حال ارزیابی اطلاعات» در مورد مقصر بودن دمشق در این اتفاق است.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در صفحه شخصی خود در فیسبوک در پاسخ به توییت ترامپ نوشت که حمله موشکی به سوریه شواهد موجود در محل اتفاق را از بین می برد و کار بازرسان بین المللی را مختل می کند.

از سوی دیگر، سخنگوی پنتاگون هر گونه تحقیق و پرسش در مورد توییت های ترامپ را به کاخ سفید ارجاع داد.

«مایکل اندروز» سخنگوی پنتاگون اظهار داشت: وزارت دفاع در مورد کارها نظامی احتمالی در آینده اظهارنظر نمی کند.

به نوشته سی.ان.ان، این دومین بار در هفته ای اخیر است که ترامپ نیات خود را به صورت زودهنگام در مورد سوریه اعلام می کند.

وی چندی پیش در ایالت اوهایو گفت که نیروهای آمریکایی به زودی از سوریه خارج خواهند شد. ولی وی جدولی زمانی جهت خروج از سوریه تعیین نکرد.

ترامپ به مشاوران ارشد نظامی خود گفته بود که می خواهد جنگ علیه داعش ظرف 6 ماه به آخر برسد و نظامیان آمریکایی به کشورش بازگردند.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | آمریکا | شیمیایی | آمریکایی | توییت ترامپ | دولت آمریکا | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs